Základní vybavení pro domácí posilovnu - Blog Strongmann
Doprava Cz/Sk zdarma nad 3000kč/120€,- Nezáleží na hmotnosti.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Základní vybavení pro domácí posilovnu
08.04.2023

Základní vybavení pro domácí posilovnu

Máte zájem cvičit doma a hledáte základní vybavení pro vaši domácí posilovnu? V tomto článku vám přinášíme přehled toho nejnutnějšího vybavení, které potřebujete pro účinný trénink v pohodlí vašeho domova.

 

Polohovatelná posilovací lavice

Polohovatelná lavice je jedním z nejužitečnějších nástrojů pro posilování. Tento typ lavice vám umožní cvičit s různými úhly a polohami, což vám pomůže lépe zaměřit svaly a dosáhnout lepšího výsledku. Polohovatelná lavice má obvykle tři až pět různých úrovní polohy, které vám umožní cvičit v různých úhlech, jako jsou sklony, přímá poloha a nakloněná poloha.

 

Polohovací lavice

Polohovatelná posilovací lavice v internetovém obchodě Strongmann

Jednou z největších výhod polohovatelné lavice je, že umožňuje cvičit různé svalové skupiny. Například sklonění lavice dolů může pomoci s posilováním spodních svalů hrudníku a tricepsů, zatímco sklonění lavice nahoru může pomoci s posilováním horních svalů hrudníku a ramen. Naklonění lavice může pomoci s posilováním břišních svalů a také svalů dolních zad.

Polohovací lavice 2

Další výhodou polohovatelné lavice je, že umožňuje cvičení s volnými činkami. To znamená, že si můžete vybrat váhu, se kterou chcete cvičit, což je ideální pro pokročilé cvičence, kteří chtějí zvýšit svou výkonnost. Polohovatelná lavice také umožňuje provádět různé typy cviků, jako jsou třeba sklapovačky, tlaky na biceps, tlaky na ramena a mnoho dalších.

 

Bradla

Bradla jsou jedním z nejúčinnějších cvičebních nástrojů pro posilování horní části těla. Pokud chcete rozvinout sílu a vytrvalost svých paží, zad a břicha, bradla jsou skvělou volbou pro vaši domácí posilovnu.

Bradla

Bradla v internetovém obchodě Strongmann

Bradla jsou v podstatě dvě horizontální tyče namontované na zdi nebo stropě. Tyče jsou obvykle vyrobeny z kovu nebo oceli a jsou pevně uchyceny k podkladu. Existuje mnoho různých typů bradel, které mohou být použity pro různé účely, včetně klasických, širokých, úzkých, přídavných a asymetrických.

Bradla umožňují mnoho různých cvičení, jako jsou klasické přítahy a odpažení, které jsou zaměřeny na posílení ramen, zad a břicha. Mohou také pomoci rozvinout koordinaci a rovnováhu, což je užitečné pro mnoho sportů.

Bradla 2

Pokud máte v plánu investovat do domácí posilovny, bradla jsou skvělým doplňkem základního vybavení. Pomohou vám posilovat různé partie těla a mohou být použity k mnoha různým cvikům. Mějte však na paměti, že bradla jsou náročným cvičením a je důležité si při jejich používání dávat pozor na správnou techniku a postupně zvyšovat náročnost cvičení.

 

 

Činky

Činky jsou jedním z nejdůležitějších a nejužitečnějších nástrojů pro cvičení v domácí posilovně. Tyto kusy vybavení mohou být v různých velikostech, tvarech a hmotnostech a jsou ideální pro vývoj síly, vytrvalosti a svalové hmoty.

Činky

Činky v internetovém obchodě Strongmann

Při výběru činek pro domácí posilovnu je důležité zvážit hmotnost, tvar a materiál. Činky se vyrábějí z různých materiálů, včetně železa, oceli a plastu. K dispozici jsou také činky s různým tvarem a povrchovou úpravou, jako jsou činky s úchopy a činky s gumovým potahem.

Je také důležité zvážit, kolik činek budete potřebovat. Mnoho cvičenců začíná s několika činkami různých hmotností a postupně přidává další činky, jakmile se zlepšují v síle a vytrvalosti. Důležité je také zajistit vhodné uložení činek, aby nebyly v cestě a nebyly nebezpečné pro ostatní členy domácnosti.

Činky 2

Mezi nejčastější cviky s činkami patří bench press, předkopávání, bicepsový zdvih a mrtvý tah. S tímto základním vybavením je možné vybudovat kompletní cvičební plán a rozvinout sílu a kondici celého těla.

 

 

Kotouče

Když si chcete vybudovat domácí posilovnu, je důležité mít k dispozici správné vybavení. Jedním z nezbytných prvků jsou kotouče.

Kotouče

Kotouče v internetovém obchodě Strongmann

Existuje mnoho druhů kotoučů, které se liší materiálem, velikostí a hmotností. Nejčastějšími materiály pro výrobu kotoučů jsou ocel a železo, ale jsou také dostupné kotouče z betonu, gumy nebo plastu. Kotouče jsou k dispozici v různých velikostech a hmotnostech, a to od menších kotoučů o váze 0,5 kg až po větší kotouče o váze až 25 kg.

Kotouče 2

Kotouče se používají jako součást větších posilovacích strojů nebo jako samostatné zátěže pro cviky s volnými činkami. V domácí posilovně jsou kotouče často používány pro trénink různých svalových skupin, včetně ramen, hrudníku, zápěstí a nohou.

Kotouče lze také použít pro zlepšení celkové kondice a procvicení svalů během kardiovaskulárních cvičení jako jsou dřepy, výpady a zvedání kotoučů nad hlavu. Tyto cviky mohou pomoci při snižování tělesného tuku a zlepšování celkového zdraví.

Při výběru kotoučů pro domácí posilovnu je důležité brát v úvahu nejen velikost a hmotnost, ale také kvalitu materiálu. Levné kotouče z plastu nebo betonu se mohou snadno rozbít nebo poškodit, což může být nebezpečné při cvičení. Kotouče z oceli nebo železa jsou obecně považovány za nejlepší volbu pro posilování s volnými činkami.

 

Kettlebell

Kettlebell je kus posilovacího vybavení, který je stále populárnější mezi posilovacími fanoušky. Je to koule s úchytem na horní straně, která váží různé množství kilogramů a je vhodná pro mnoho cviků, které zlepšují sílu, výdrž a koordinaci.

Kettlebell

Kettlebell v internetovém obchodě Strongmann

Kettlebell se původně vyvinul jako nástroj pro trénování vojáků, ale později se stal populárním v celém světě. V současné době se jedná o základní vybavení pro domácí posilovny a je velmi oblíbený pro jeho všestrannost.

Existuje mnoho cviků, které můžete s kettlebellem provádět. Například můžete dělat swingy, snatche, goblet squats, pressy a mnoho dalších. Kettlebell je vynikající nástroj pro trénink celého těla, protože můžete pracovat s mnoha různými svalovými skupinami současně.

Kromě toho je kettlebell vhodný pro různé úrovně fitness. Můžete začít s lehčími váhami a postupně přecházet na těžší, jakmile se zlepší vaše kondice a síla. Kettlebell trénink také pomáhá zlepšovat koordinaci a stabilitu, což může pomoci snížit riziko úrazů.

Kettlebell 2

Při nákupu kettlebellu se ujistěte, že váha, kterou si vyberete, je pro vás vhodná a odpovídá vaší úrovni fitness. Můžete také zvážit nákup sad kettlebellů různých vah, abyste mohli postupovat postupně a bezpečně.

 

 

Posilovací gumy

Posilovací gumy jsou jedním z nejúčinnějších a nejpohodlnějších nástrojů pro posilování a zlepšování kondice. 

Posilovací gumy

Posilovací gumy v internetovém obchodě Strongmann

Posilovací gumy jsou k dispozici v různých tvarech, velikostech a síle, takže si můžete vybrat takovou variantu, která bude nejvhodnější pro vaše potřeby. Tyto gumy lze použít pro mnoho různých cvičení, jako jsou přítahy, tlaky, dřepy, výpady a mnoho dalších. Pomocí těchto gum můžete trénovat téměř každou část těla, včetně svalů na břiše, zápěstí, paží, nohou a zad.

Posilovací gumy mají mnoho výhod, jednou z nich je možnost použití kdekoli a kdykoli. Gumy jsou lehké a snadno přenosné, takže si je můžete vzít s sebou kamkoliv chcete a trénovat kdykoliv máte čas. Další výhodou posilovacích gum je, že jsou šetrné k vašim kloubům a chrání je před přetížením.

Pro začátečníky jsou vhodné gumy s nižší intenzitou, které vám pomohou zvyknout si na trénink s posilovacími gumami. Jakmile se dostanete do formy, můžete přejít na gumy s vyšší intenzitou pro intenzivnější trénink. 

Posilovací gumy 2

Pokud chcete začít trénovat s posilovacími gumami, je důležité si uvědomit, že jako u každého cvičení je nutné dodržovat správnou techniku a postupně zvyšovat intenzitu tréninku. 

 

Závěr

Když se rozhodnete pro zřízení domácí posilovny, je důležité myslet nejen na výběr správných cviků a plánování tréninku, ale také na kvalitní vybavení. Nezáleží na tom, zda trénujete v posilovně nebo doma, základní vybavení by mělo být pevné, odolné a bezpečné.

Zvolit kvalitní vybavení je důležité z několika důvodů. Za prvé, poskytne vám bezpečnost během tréninku. Když cvičíte s nesprávným nebo poškozeným vybavením, zvyšuje se riziko úrazu. To může vést k vážným zraněním, což by mohlo mít negativní dopad na vaše zdraví a tréninkový plán.

Za druhé, kvalitní vybavení vám pomůže dosáhnout lepších výsledků. Když máte k dispozici kvalitní posilovací stroje, kettlebells nebo činky, můžete cvičit s větší intenzitou a účinností. Navíc můžete vykonávat různé cviky a tréninkové plány, což zlepší vaši kondici a sílu.

Za třetí, kvalitní vybavení je odolné a trvanlivé. Když investujete do kvalitních posilovacích strojů a cvičebních pomůcek, můžete se spolehnout na to, že vydrží po dlouhou dobu. Nemusíte se obávat toho, že se vám vybavení bude rychle kazit nebo opotřebovávat.

Ve Strongmann máme veškeré vybavení, které potřebujete pro svou domácí posilovnu. Při objednávce z našeho internetového obchodu si můžete být jisti, že obdržíte nejlepší vybavení do posilovny ve vynikající kvalitě, které vám umožní efektivně trénovat po mnoho let.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Kancelář: Praha, Na Poříčí 1071/17, 110 00 Nové Město

Sklad: Osenice 66, 507 23, Dětenice

Map
Kontakty
Zákaznická podpora Strongmann
Zákaznická podpora Strongmann
(Po-Ne, 8-22 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz