Výhody a nevýhody volných vah pro domácí posilovnu — Blog Strongmann
Doprava Cz/Sk zdarma nad 3000kč/120€,- Nezáleží na hmotnosti.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Výhody a nevýhody volných vah pro domácí posilovnu
16.06.2023

Výhody a nevýhody volných vah pro domácí posilovnu

Výhody a nevýhody volných vah pro domácí posilovnu

Volné váhy jsou jedním z nejzákladnějších a nejefektivnějších typů posilovacího vybavení. Pokud plánujete vybavit svůj domácí sportovní prostor, je důležité zvážit výhody a nevýhody volných vah před jejich pořízením. V této článku se zaměříme na tyto aspekty a pomůžeme vám rozhodnout, zda jsou volné váhy pro vás to pravé.

Mezi volné váhy patří jednoruční činky, kettlebelly, kotouče na činky a medicinbaly. Všechno toto vybavení do posilovny najdete za dobrou cenu v našem internetovém obchodě.

Volné váhy - Strongmann

Výhody volných vah:

 1. Rozmanitost cvičení: Jedním z hlavních přínosů volných vah je široká škála cvičení, které s nimi můžete provádět. Můžete si sestavit různé tréninkové programy zaměřené na různé partie svalů a pracovat na svých cílech a potřebách.

 2. Rozvoj stabilizačních svalů: Při cvičení s volnými váhami musíte aktivovat stabilizační svaly, které pomáhají udržet rovnováhu a kontrolu nad pohybem. To vede k lepší koordinaci, silnějším svalům a prevenci zranění.

 3. Funkční pohyby: Volné váhy vám umožňují provádět cviky, které jsou blíže k běžným pohybům v reálném životě. To vám pomáhá posilovat svaly a zlepšovat fyzickou výkonnost pro každodenní aktivity.

 4. Skalovatelnost: Volné váhy jsou ideální pro postupné zvyšování zátěže a přizpůsobování tréninkových programů vašemu pokroku. Můžete jednoduše přidávat činky nebo kotouče, aby se zvýšila intenzita cvičení, což je vhodné pro různé úrovně kondice.

 5. Cena: Ve srovnání s některými jinými typy posilovacího vybavení jsou volné váhy často cenově dostupnější. Nemusíte investovat do složitých strojů a zařízení, což je výhodné pro ty, kteří chtějí začít s domácím posilováním s menším rozpočtem.

Nevýhody volných vah:

 1. Naučení správné techniky: Používání volných vah vyžaduje určitou míru dovedností a techniky. Je důležité naučit se správné provedení cviků a dodržovat správnou formu, abyste minimalizovali riziko zranění. Pro začátečníky může být vhodné vyhledat radu od profesionálního trenéra.

 2. Potřeba dostatečného prostoru: Volné váhy často vyžadují dostatečný prostor pro manipulaci s nimi a volný pohyb během cvičení. Pokud máte omezený prostor v domácím sportovním prostoru, může být obtížné nebo nepraktické používat velké množství volných vah.

 3. Bezpečnostní opatření: Při cvičení s volnými váhami je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Musíte mít dostatečné množství prostoru kolem sebe, abyste se vyhnuli nárazům nebo úrazům. Je také důležité zajistit, aby váhy byly stabilně usazeny, aby nedošlo k jejich převrácení nebo pádu.

Při rozhodování o pořízení volných vah do domácího sportovního prostoru je důležité vzít v úvahu výhody a nevýhody, které s nimi souvisejí. Pokud jste ochotni naučit se správnou techniku a máte dostatečný prostor a rozpočet, volné váhy mohou být skvělou investicí do vašeho domácího posilování.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Kancelář: Praha, Na Poříčí 1071/17, 110 00 Nové Město

Sklad: Osenice 66, 507 23, Dětenice

Map
Kontakty
Zákaznická podpora Strongmann
Zákaznická podpora Strongmann
(Po-Ne, 8-22 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz