Jaká tloušťka gumové podlahy je nejvhodnější pro posilovnu
Doprava Cz/Sk zdarma nad 3000kč/120€,- Nezáleží na hmotnosti.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaká tloušťka gumové podlahy je nejvhodnější pro posilovnu?
11.05.2023

Jaká tloušťka gumové podlahy je nejvhodnější pro posilovnu?

 

Správná volba tloušťky gumové podlahy je klíčová pro vytvoření ideálního prostředí v posilovně. Tloušťka podlahy ovlivňuje tlumení nárazů, pohodlí během cvičení a ochranu proti pádům. V tomto článku si přiblížíme, jaká tloušťka gumové podlahy je nejvhodnější pro posilovny.

 

6 mm - 8 mm

Gumová podlaha s tloušťkou 6 mm - 8 mm je vhodná pro menší posilovny nebo pro oblasti, kde se cvičí hlavně s vlastní vahou těla. Tato tloušťka podlahy poskytuje základní ochranu proti pádům a úrazům a zajišťuje dostatečné tlumení nárazů při běžných posilovacích aktivitách.

 

10 mm - 12 mm

Pro větší posilovny a pro místa, kde se provádějí cvičení s volnými váhami, je vhodná gumová podlaha s tloušťkou 10 mm - 12 mm. Tato tloušťka podlahy poskytuje lepší tlumení nárazů a ochranu při manipulaci s těžkými činky. Je také pohodlnější při cvičení, protože absorbuje více tlaku.

Gumová podlaha 10 mm

Na obrázku je 10 mm gumová podlaha z našeho internetového obchodu.

 

15 mm - 19 mm

Pokud v posilovně provádíte intenzivní cvičení s těžkými činkami, jako je vzpírání nebo powerlifting, doporučuje se gumová podlaha s tloušťkou 15 mm - 20 mm. Tato tloušťka podlahy poskytuje maximální ochranu proti pádům a tlumení nárazů. Je vhodná pro odpružení velkého množství energie při pádu činek a minimalizuje riziko poškození podlahy.

Gumová podlaha 15 mm

Na obrázku je 15 mm gumová podlaha z našeho internetového obchodu.

 

Více než 19 mm

Pro profesionální posilovny nebo pro specifické účely, jako je cvičení na gymnastických překážkách nebo provádění cvičení s vysokými skoky, lze zvolit gumovou podlahu s tloušťkou více než 19 mm. Tyto extrémně tlusté podlahy poskytují výjimečnou ochranu a tlumení nárazů při nejintenzivnějších cvičebních aktivitách.

Gumová podlaha 20 mm

Na obrázku je 20 mm gumová podlaha z našeho internetového obchodu.

 

Závěr

Závěrem lze říci, že volba správné tloušťky gumové podlahy je klíčovým faktorem při zařizování posilovny.

Tloušťka 6 mm - 8 mm je ideální pro menší posilovny a pro prostory, kde se provádějí cvičení s vlastní váhou těla.

Důležité je také vzít v úvahu specifické potřeby posilovny, povahu cvičení a typické zátěže. Pro větší posilovny a pro cvičení s volnými váhami se doporučuje zvážit tloušťku 10 mm - 12 mm, zatímco pro intenzivní cvičení s těžkými činkami je nejvhodnější volbou gumová podlaha s tloušťkou 15+ mm.

V každém případě je důležité vybrat kvalitní gumovou podlahu, která je odolná, snadno udržovatelná a schopná absorbovat nárazy. Kvalitní podlaha přispívá k bezpečnosti cvičících, ochraně podlahy a celkovému pohodlí v posilovně. V našem internetovém obchodě nabízíme vysoce kvalitní gumovou podlahu do posiloven v různých tloušťkách.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Kancelář: Praha, Na Poříčí 1071/17, 110 00 Nové Město

Sklad: Osenice 66, 507 23, Dětenice

Map
Kontakty
Zákaznická podpora Strongmann
Zákaznická podpora Strongmann
(Po-Ne, 8-22 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz