8 účinných cviků s jednoručkami - Blog Strongmann
Doprava Cz/Sk zdarma nad 3000kč/120€,- Nezáleží na hmotnosti.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. 8 účinných cviků s jednoručkami pro rozvoj horní části těla
29.05.2023
Komentáře (0)

8 účinných cviků s jednoručkami pro rozvoj horní části těla

Když se jedná o posilování horní části těla, jednoručky jsou skvělým nástrojem, který vám pomůže dosáhnout vynikajících výsledků. Nejenže jsou jednoduché na používání, ale také nabízejí rozmanitost cviků a mohou být přizpůsobeny vašim individuálním potřebám a úrovním fitness. V tomto článku se podíváme na 8 účinných cviků s jednoručkami, které vám pomohou rozvinout a posílit vaši horní část těla.

 

Bench press s jednoručkami

Bench press s jednoručkami je skvělý cvik pro posílení hrudníku, ramen a tricepsů. Lehněte si na lavičku s jednou činkou v každé ruce, paže držte ve vodorovné poloze a zápěstí v přímce s rameny. Pomalu spusťte činky ke svému hrudníku a poté je zatlačte nahoru, dokud se vaše paže nevrátí do výchozí pozice.

 

Jednoruční veslování s činkami

Jednoruční veslování je skvělý cvik pro posílení zádových svalů, ramen a bicepsů. Postavte se do předklonu, přední nohu položte mírně dopředu a zadní nohu mírně dozadu. Držte jednu činku v ruce, předpažte se dopředu a pak zatáhněte loktem zpět, dokud se činka nedotkne vašeho boku. Poté se pomalu vraťte do výchozí pozice a opakujte cvik na opačné straně.

 

Military press s jednoručkami

Military press s jednoručkami je skvělý cvik pro posílení ramen, trapézů a tricepsů. Stůjte s rovným držením těla a jednou činkou v každé ruce, které držíte na ramenou. Pomalu vytlačte činky nahoru, až se vaše paže narovnají. Poté se vracejte zpět do výchozí pozice a opakujte cvik.

 

Bicepsový zdvih s jednoručkami

Bicepsový zdvih s jednoručkami je účinný cvik pro posílení bicepsů. Stůjte se vzpřímeným držením těla a jednou činkou v každé ruce, které jsou volně visící podél těla. Pomalu zvedejte činky směrem k ramenům, ohýbajíce přitom lokty. Zaměřte se na kontrolu pohybu a soustřeďte se na kontrakci bicepsů. Poté se pomalu vracíte zpět do výchozí pozice a opakujte cvik.

 

Krčení ramen (Shrugs)

Shrugs je skvělý cvik pro posílení trapézů. Stůjte se vzpřímeným držením těla a jednou činkou v každé ruce, které držíte volně podél těla. Zvedejte ramena co nejvýše směrem k uším a držte je v této pozici na krátkou chvíli. Poté pomalu spouštějte ramena zpět dolů a opakujte cvik.

 

Jednoruční přítahy bicepsů na konci lavičky

Jednoruční přítahy bicepsů na konci lavičky jsou skvělým cvikem pro izolaci bicepsů. Sedněte si na okraj lavičky s jednou činkou v ruce a ruku nechte viset volně dolů. Pomalu zvedejte činku směrem k rameni, ohýbajíce přitom loket. Zaměřte se na kontrakci bicepsů a poté se vracejte zpět do výchozí pozice. Opakujte cvik na opačné straně.

 

 

Francouzský tlak (french press) s jednou činkou

Francouzský tlak s jednou činkou je cvik zaměřený na posílení tricepsů. Lehněte si na lavičku s jednou činkou v ruce a paže držte nad hlavou s ohnutým loktem. Pomalu spouštějte činku za hlavu, ohýbajíce přitom loket, až se dotkne lavičky. Poté se vracejte zpět do výchozí pozice a opakujte cvik.

 

Rozpažování

Rozpažování je účinný cvik pro posílení hrudních svalů. Lehněte si na lavičku s jednou činkou v každé ruce, které držíte nad sebou. Pomalu rozpažte činky na strany, až se dostanou do úrovně ramen. Poté je kontrolovaně vraťte zpět nahoru a opakujte cvik.

 

Upozornění

Je důležité, abyste při provádění těchto cviků dodržovali správnou techniku a přizpůsobili si váhu činek své úrovni fitness. Doporučuje se také konzultovat s odborníkem nebo trenérem, abyste se ujistili, že cviky provádíte správně a bezpečně.

S těmito 8 účinnými cviky s jednoručkami můžete dosáhnout skvělých výsledků při posilování horní části těla. Přidejte tyto cviky do svého tréninkového plánu a začněte posilovat a rozvíjet své svaly. Buďte pravidelní, trpěliví a uvidíte zlepšení!

Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace a inspiraci k tréninku s jednoručními činkami pro rozvoj horní části těla. V našem internetovém obchodě můžete vždy zakoupit levné a kvalitní jednoručky. Tým Strongmann.cz vám přeje hodně úspěchu při dosahování svých fitness cílů!


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Kancelář: Praha, Na Poříčí 1071/17, 110 00 Nové Město

Sklad: Osenice 66, 507 23, Dětenice

Map
Kontakty
Zákaznická podpora Strongmann
Zákaznická podpora Strongmann
(Po-Ne, 8-22 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz